MIDI klávesy

MIDI klávesy mohou být jedním z nejpřínosnějších doplňků vašeho studia. Používání těchto zařízení nejen zvyšuje pracovní tok, ale umožňuje i více kreativity se softwarem. Tyto klávesy se obvykle připojují k počítači přes USB a mohou být přiřazeny k programu VST , DAWS , syntezátorům a vzorkovačům .

Zobrazit všechny informace

Nejoblíbenější MIDI klávesy

O MIDI klávesách

MIDI klávesy vypadají podobně jako tradiční hudební klávesy, ale není to obecně zvuk, který vybudovali samy. Místo toho se musí použít v kombinaci s počítačem a softwarovým nástrojem nebo externí moduly pro generování zvuků MIDI kláves.

Dnes téměř všechny MIDI klávesy připojí váš počítač přes USB připojení. Některé modely nabízí také funkci navíc MIDI IN nebo MIDI OUT port pro připojení k externímu hardware, jako syntezátory. Obvykle jsou MIDI klávesy k dispozici v 25, 49, 61 nebo 88 klávesové verzi, ale téměř všechny funkce mají tlačítko posun oktávy, takže lze získat přístup k plnému rozsahu not. MIDI klávesy mohou mít také funkci modulačního kolečka a Pitch Bend pro přidaný výraz. Další knoflíky, tlačítka & fader lze často použít pro úpravu prvků vašeho softwaru, které reagují na vstup MIDI.

MIDI klávesy, nebo Master klávesy jsou digitální vybavení, které odesílá MIDI data na další vybavení schopné přijímat. Nejčastější použití MIDI kláves je hrát VST nebo softwarové nástroje, používané na počítači. Další využití zahrnují změny programu odeslané DAW hudební software, tak, abyste mohli nastavit řadu parametrů bez nutnosti použít myš a také pro sekvence nebo hraní hardwarový syntetizér moduly. Dnes téměř všechny používají MIDI, která se přenáší a připojuje přímo přes USB.