Elektrické kytary

Elektrické kytary a kytarové vybavení - chcete něco nového? Nakupujte online a nakupujte pro nové nastavení kytary. Vyberte si z pevných těles, semi-akustické a hollow body stylů, aby si ideální elektrickou kytaru. Skladujeme všechny světové kytarové značky jako Fender, Gibson a Ibanez. Vedle elektrických kytar najdete zesilovače a pedály například od Marshall, Vox a nebo Orange.

Zobrazit všechny informace

Nejoblíbenější elektrické kytary

Elektrické kytary - co je třeba zvážit
 
Co je elektrická kytara?

Elektrická kytara je strunný hudební nástroj, který funguje pomocí magnetického snímače zvuku. Vibracemi struny na signál lze zesílit zvuk nástroje a také jej změnit. To je provávěno prostřednictvím kytarového zesilovače a efektů.

Ne všechny kytara znějí stejně. Typ snímače, struny, dřevo a typ těla vytvářejí zvuk, který kytara vydává. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které kytarista může udělat je to, zda si zvolí pevné tělo, částečně dutou, nebo hollow body kytaru. Pevné tělo má řízný tón se velkou výdrží, zatímco hollow body má teplejší, vyrovnanější zvuk.

Střední cestou je pak částečně dutá kytara, což je hollow body s velkým kusem dřeva uprostřed. Tyto nabízejí více z typů pevného těla, ale zároveň poskytuje rezonanci, kterou naleznete u hollow body kytar.

Objevte naši řadu typů elektrických kytar.

Jaký je nejlepší elektrická kytara pro začátečníky?

Nejlepší začátečnická elektrická kytara je ta, kterou si vyberete vy, nebo osoba, která na ní bude hrát. Zvažte, jaký druh hudby má hráč rád a jaký typ hudby bude chtít hrát. Udělejte si svůj soukromý průzkum, která kytara je pro jaký typ hudby nejlepší, a stejně tak i zesilovače.

Praktická rada pro výběr kytary - najděte nějakou, která bude mít pro hráče správnou velikost. Všem nabízíme řadu různých velikostí. Jinak to záleží pouze na vašem rozpočtu a nezapomeňte, budete potřebovat zesilovač!

Projděte si začátečnické kytarové balíčky od tradičních kytarových značek nebo Gear4music začátečnické kytary.

Jaký je rozdíl mezi elektrickou a akustickou kytarou?

Klíčovým rozdílem mezi elektrickou a akustickou kytarou je to, jak vytvářejí zvuk. Elektrická používá kleště a akustika spoléhá na "ozvučnou desku" dutého těla a ozvučný otvor k zesílení vibrujících strun. Nejdůležitější rozdíl je ale v tom, jaký zvuk požadujete a v tom, co upřednostňujete. Kytara, na kterou budete chtít hrát, bude vždycky ta, na kterou budete rádi a více cvičit – což je také jediný způsob, jak se ve hře na kytaru zlepšovat!

Zjistěte více o akustických kytarách.