Piana & klávesy

Prozkoumejte širokou škálu klavírů a kláves od nejrespektovanějších jmen v oboru, jako jsou Yamaha a Casio , stejně jako skvělé klávesy a piana Gear4music .

Zobrazit všechny informace

Nejoblíbenější digitální piana a klávesy

Akustická vs digitální piana

Protože digitální klávesy a piana spoléhají na vzorkování, mohou produkovat zvuky různých nástrojů. Hudebníci mohou například zvolit nástroje jako flétny, cembala, smyčce a tympány, digitální piano nebo klávesy se tak stávají velmi přizpůsobivým nástrojem.

Digitální piano nabízí vyvážené klávesy, které se snaží napodobit pocit z akustického nástroje. Například na Yamaha digitálním pianu YDP140 mají klávesy niších not mají těžší dotyk, zatímco vyšší klávesy jsou lehčí.

 

Přednosti digitálních pian

Existuje několik výhod hry na digitální piano nebo klávesy oproti akustické verzi. Například mohou mít vestavěné rytmy, které doprovázejí hráče. A protože digitální piano je bezdrátové, nikdy jej není třeba ladit, což vám ušetří čas a peníze.

Digitální piano nebo klávesy také umožňují svým uživatelům využívat MIDI Musical Instrument Digital Interface, což znamená, že je mohou komunikovat, sledovat a synchronizovat s ostatními elektronickými hudebními nástroji, počítači a vybavením. Příklad kláves s touto schopností je M-Audio ProKeys Sono s 88 klávesami.

Digitální piano může být velmi jednoduše přenášeno, protože je menší a lečí než tradiční alternativy a často je také možné jej částečně demontovat kvůli přepravě. Hráči mohou také hrát potichu, díky zapojení sluchátek do nástroje.