Orchestrální nástroje

Objevte kolekci Orchestrálních nástrojů a příslušenství od nejvíce uznávaných jmen smyčcových, dechových, žesťových a orchestrálních bicích nástrojů.

Zobrazit všechny informace

Nejoblíbenější orchestrální nástroje

Informace o orchestrálních nástrojích

Typy klarinetů

Existují čtyři hlavní typy klarinetů, Bb (nebo B-plochý), soprán, alt a basa. Bb je nejvíce využívaný z těchto tří a je možná ten, který si vybavíte, když slovo klarinet uslyšíte. Obecně je považován jako dobrý začátek pro lidi, kteří se začínají učit hře na klarinet, díky jeho velikostí vhodnou pro začátečníky. Jakmile člověk zvládne, jak hrát na jeden typ klarinetu, je obecně poměrně snadné se naučit hrát na jeden z jeho sesterských nástrojů.

Typy trubek

Každá z nich se liší tvarem, délkou a velikostí díry a všechny mají své vlastní výrazné a snadno rozlišitelné zvuky. Například, kornety jsou známé tím, že mohou nabídnout mnohem silnější, bohatší a měkčí zvuk než jiné druhy trubky, mnoho z nich zase může nabídnout větší ostrost a lesk.

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je zkušenost kupujícího, protože například křídlovka by mohla být vhodnější pro pokročilejší hudebníky. Při pohledu na specifikace různých trubek, např. velikosti vrtů, by se měli studenti nebo mladší hráči rozhodnout, který z nich je nejvhodnější pro jejich potřeby.