Dudy

Gear4Music.com

Dudy jsou synonymem pro lidovou hudbu ze Skotska a Irska a jsou používány ve vojenských hudeb nebo jako sólový nástroj často na formálních příležitostech jako jsou svatby, nebo na slavnostech a zábavách jako Edinburgh tetování. Vytvářejí plný zvuk, sestávající z trvalého robota a melodickou linku. Je naprosto jedinečný zvuk dudy - nic jiného nezní jako, ale drsné sbližování zřejmě dosaženo někde mezi rákosím tón hoboj a dynamické fanfáry trubku. View All Information

Dudy

První 9 výrobky zobrazeny

O dudy

Dudy mohl byt datovana do ery řimske a předřimske jako Oxford historie hudby naznačuje, že socha dudy byl nalezen na Střednim vychodě socha z roku 1000 př.

Dily dudy

Taška je vzduchotěsna nadrž, ktera drži vzduch a reguluje jeji tok umožňujici hrači udržovat nepřetržite zvuk. Hrač fouka vzduch do ni hořakem nebo čerpadla vzduch do ni s měchy. Materialů použivanych pro vaky se liši od zviřeci kůže a syntetickych materialů.

Dudy je melodicka a hraje se se dvěma rukama. Otevřena povaha potrubi znamena, že je to těžke pro hrače zastavit nastroj od znějici, takže většina dudacka hudba nasleduje konstantni, legato zvuk, což ma za nasledek teměř strašidelne rytmicky zvuk spojeny s těmito nastroji.

Recitatora Reed je instalovana v horni časti dudy a je hrač použiva k vyrobě zvuk.

Dudy huči jsou trubky, ktere produkuji konstantni harmonizačni Poznamka v cele hře. Robot je obvykle navržen ve dvou či vice časti s posuvnou kloubu tak, aby vyšku lze upravit.

Dudy v praxi přednašeni se použivaji pro začatečniky se naučit hrat a je take použivan vice zkušenosti hračů procvičit a zdokonalit sve dovednosti.