Příslušenství basové kytary

Basová kytara příslušenství jsou klíčové pro všechny hrajícich, a na Gear4music.com vždy máme širokou škálu doplňků na skladě. Pokud jste právě začíná s basová kytara, máme kompletní příslušenství balíčky pro začátečníky jako výuka DVD.

Zobrazit všechny informace

Nejoblíbenější basové příslušenství

Zvuk basové kytary

Jak vzniká zvuk basové kytary?

Jako u elektrické kytary, dvě hlavní části basové kytary jsou struny a snímače. Vibrace ze strun jsou přijímány snímači, které je mění na elektronické signály. Ty jsou pak přenášeny do zesilovače, který vytváří zvuk.

Všechny basové kytary obecně fungují stejným způsobem, i když materiály, z nichž jsou vyrobeny, a jejich tvar mohou mít značný dopad na jaký typ zvuku produkují a jaký žánr hudby jsou nejvhodnější pro hraní.

Vliv dřeva na zvuk basové kytary

Většina basů je pevná, což znamená, že uvnitř těla kytary není žádný prostor, který by umožňoval, aby se zvuky přirozeně ozývaly jako u akustických nástrojů. Nejlevnější solidbodys jsou typicky vyrobeny z měkčích dřev, jako je vrstva nebo plast, s tvrdým dřevem, jako je javor, rosewood a mahagon používané na dražších modelů. Co se týče baskytarových basových kytar, mahagon produkuje hustý a dřevitý zvuk a dobře zapadá do country amodrásového stylu hudby.

Rosewood na druhé straně je obecně zvažován vytvořit více kovový zvuk, který je bohatý a komplexní v jak vysokých tak nízkých registrech. Mezitím má javor lichotivější tón, který může fungovat velmi dobře při přehrávání hlasitě.

Hollowbody kytary Hollowbody jsou používány, ale jsou většinou pro ty, kteří mají rádi jazz a lidovou hudbu, protože vytvářejí tišší, akustičtější zvuk lépe vyhovující tomuto typu hraní.