Housle

Naše housle pokrývají širokou škálu značek, cen a velikostí. Máme skladem širokou škálu houslí od špičkových výrobců, včetně Yamaha, Stagg a Stentor houslí, i vlastní populární Gear4music housle. Pracovali jsme neúnavně na tom, abychom vyvinuli a vybrali řadu kvalitních houslí za velmi dostupné ceny, a nyní jsme díky tomu jedním z předních prodejců houslí v Evropě.

Zobrazit všechny informace

Nejoblíbenější housle

První 30 výrobky zobrazeny

Informace o houslích

Houslová historie:

Ačkoli housle mají prastarý původ, většinu z jejich moderních vlastností získaly od houslařů v 16.století v Itálii, kde to byl nástroj violu da gamba, spíše než dnešní housle. Až teprve v období baroka začala hra na housle vzkvétat spolu s obdivovanými skladateli jako Antonio Vivaldi a Johann Sebastian Bach, kteří využívali housle v mnoha jejich skladbách. Od té doby získaly housle hodně lásky a respektu  z celého světa jako sólový i koncertní nástroj. Na housle nyní hrají hudebníci v celé řadě hudebních žánrů včetně klasiky, jazzu a folku.

Housle jsou čtyřstrunný akustický hudební nástroj, na který se hraje smyčcem. Je hlavou rodiny strunných nástrojů, kde je rovněž viola, violoncello a kontrabas. Zvuk je obvykle vytvořen pomocí smyčce, která je tvořena použitím pásku koňské žíně. Přestože existuje mnoho dalších technik, například pizzicato (drnkání strun) jmenovitě, single, využívání smyčce (nebo arco) je nejčastější způsob, jak hrát na tento hudební nástroj. Kalafuna na promazání žíní zajistí hladký průběh celého houslového smyčce a vytvoří nezbytné rezonance.

Nalezení správné velikosti houslí je rozhodující pro pohodlné hraní. Nejlepší způsob, jak ji změřit je, když natáhnete ruku rovně a změříte vzdálenost od krku k zápěstí.