Akustické kytary

Akustické kytary - najděte si tu pravou. Najděte kytaru pro začátečníky, nebo vašeho partnera pro psaní písní. Právě zde můžete získat akustické a klasické kytary od těch nejznámějších značek (včetně Martin, Taylor, a Fender) spolu s doplňky, které potřebujete. Pokud se podívate na elektroakustické kytary, najde zde řadu úžasných zesilovačů pro akustické kytary i pedály.

Zobrazit všechny informace

Nejoblíbenější akustické kytary

 

Akustické kytary - co je třeba zvážit

 

Co je akustická kytara?

Akustická kytara je strunný hudební nástroj, na který se hraje příčně přes struny prsty nebo trsátkem. Kmitání struny na akustické kytaře vytváří zvuk, který se pak zesiluje akusticky uvnitř kytary, na těle, nebo pomocí zvukové krabičky.

Tvar těla a druh dřeva také ovlivňují akustický kytarový zvuk. Jedním z nejběžnějších tvarů je "dreadnought", který poskytuje jadrný zvuk s velkou hlasitostí.

 

Akustická kytara je nejlepší pro začátečníky?

Nejlepší akustická kytara je ta, kterou bude chtít její majitel vzít do ruky a začít na ní hrát.

Kromě tohoto snadného používání jsou zde určité důležité aspekty. Dva největší faktory, které přispějí k usnadnění používání, jsou tvar a velikost těla. Jumbo v plné velikosti může být pro dítě obtížně hratelná. A v neposlední řadě zvažte také typ akce, na kterou budete chtít kytaru použít. Je důležité také to, jak daleko jsou struny od hmatníku. Vyšší vzdálenost bývá těžší pro hraní, naopak struny blízko hmatníku jsou jednodušší pro hru.

Vždy je důležité je zjistit, jaký kytara vydává zvuk. Jakmile si ujasníte vše kolem zvuku a pak praktických prvků, budete schopni se lépe rozhodnout, zda je akustická kytara, kterou si prohlížíte, právě pro vás.

 

Jaké jsou různé typy akustických kytar?

Existuje (a Prodáváme) obrovskou škálu akustických kytar. Velké rozdíly v akustické kytarách jsou typy strun, levo- a pravoruké, akustické a elektroakustické. Elektro akustická je v podstatě akustická kytara s přenoskou. To znamená, že  na akustickou kytaru může být napojen zesilovač, čímž máte zvuk zesílený na mnohem vyšší hlasitosti, což je ideální, pokud vystupujete živě.

Je pravděpodobné, když si představíte akustickou kytaru, že uvažujete o westernové kytaře. Na ty lze hrát jak prsty, tak i trsátkem, mají hodně projekce a hlasitosti. Struny jsou z oceli, takže v počátcích buďte připraveni na trochu otlačené prsty!

Nylonové strunné kytary jsou běžně označovány jako klasické kytary nebo španělské kytary. Obvykle se na ně hraje prsty a jsou jednodušší pro stisknutí, protože struny jsou měkčí a méně napnuté. Také mají tendenci mít plošší a širší hmatník než ty s kovovými strunami.